سال مهار تورم، رشد تولید

×

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter"را بفشارید

جلسه شورای عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر و نقش آن در رعایت حقوق شهروندی صبح امروز در محل شبکه بهداشت وبیمارستان شهرستان رزن به صورت جداگانه برگزارشد.
اولین جلسه شورای عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر،باحضور دکتر موانیه ئی و پرسنل شبکه بهداشت و بیمارستان در محل دفتر مدیریت شبکه و سالن کنفرانس بیمارستان بر گزارش شد.
در این جلسه،دکتر موانیه ئی ضمن اشاره به اهمیت بحث عفاف و حجاب،گفت: همه ما باید پیامبر اسلام را اسوه رفتاری خود قرار دهیم چرا که از مهمترین خصوصیات اخلاقی پیامبر اعظم خلق و خوی نیکو بوده است و روی خوش خصوصاً برای کارمندان دولت وبرخورد مناسب با ارباب رجوع از بهترین معروف هامحسوب شده و اجر اخروی به دنبال خواهد داشت.
وی افزود:باید همه مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با صداقت در رفتار و عمل خود نماد امر به معروف باشندوبا اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی)که فرمودند امر به معروف از ارکان اساسی اسلام است،آموزش و رعایت حقوق شهروندی را جلوه ای مناسب ومهم از امر به معروف خواند و افزود:با رعایت حقوق شهروندی،در اصل موازین اسلامی رارعایت و گسترش خواهیم داد،چرا که رعایت حقوق مردم وارباب رجوع،ناشی ازقانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی بر گرفته از شرع مقدس اسلام است.
در ادامه دکتر رجبی،ریئس بیمارستان ولیعصر (عج)تأکید کرد:خدمت به مردم بهترین معروف است و به همکاران حاضردرجلسه توصیه نمود درجهت رضایتمندی ارباب رجوع حرکت نموده و با اخلاق و رفتار خوب خود،مروج معروف در جامعه باشند.
  • تاریخ انتشار : 1403/02/11 - 08:42
  • تعداد بازدید : 156
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 152
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
بازدید رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان از شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن

کاهش مراجعه به مرکز استان در پی توسعه خدمات درمانی در شهرستان رزن

کاهش مراجعه به مرکز استان در پی توسعه خدمات درمانی در شهرستان رزن
 
����رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان از کاهش مراجعه بیماران به مرکز استان در پی توسعه خدمات درمانی در شهرستان رزن خبر داد.
 
 
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن، دکتر محمدمهدی مجذوبی در نشست بررسی ظرفیت‌های بهداشت و درمان شهرستان رزن که با حضور دکتر سلیمی معاون درمان، دکتر غیاث مدیر اداره بازرسی، دکتر عطایی معاون فنی معاونت بهداشتی، دکتر موانیه‌ای مدیر شبکه بهداشت و درمان رزن و کارشناسان ومدیران حوزه سلامت این شهرستان تشکیل شده بود اظهار کرد: طی یک سال و نیم گذشته پیشرفت‌های چشمگیری در شبکه بهداشت و درمان رزن ایجاد شده است.
 
���� وی بیان کرد: بعد از افزایش تعداد پزشکان متخصص در شهرستان رزن، ضریب اشغال تخت و مراجعات بیمارستانی افزایش یافته چراکه مراجعه به مرکز استان کاهش یافته است و این مهم نیازمند افزایش توجهات به خدمات حوزه درمان در شهرستان است.
 
����دکتر مجذوبی همچنین به بخشی از ظرفیت‌های مستعد در افزایش خدمت‌رسانی شهرستان اشاره کرد و افزود: توسعه خدمات مرکز جامع سلامت دمق در جهت افزایش رضایت مردمی در دستور کار قرار دارد.
 
����رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان یکی از نقاط عطف ایجاد رضایت در مردم را توجه به اخلاق حرفه‌ای و پوشش حرفه‌ای در برخورد بیماران به ویژه در اورژانس بیمارستان‌ها برشمرد و گفت: تقویت نیروی انسانی با هدف کاهش حجم کار پرسنل در شهرستان و ارائه خدمات با کیفیت‌تر به مردم در دستور کار قرار دارد که در آزمون‌های استخدامی چند ماه گذشته مورد توجه قرار گرفته است.
 
����وی با بیان اینکه با جذب دانشجویان بهورزی، ظرفیت بهورزان شهرستان رزن نیز در ماه‌های آتی افزایش خواهد یافت عنوان کرد: افزایش مراجعات به بیمارستان ولیعصر(عج) رزن نشان از توفیقاتی دارد که در پی تقویت ظرفیت‌ها حاصل شده‌است و به دنبال آن، مراجعه مردم به مرکز استان کاهش یافته است.
 
����دکتر سلیمی معاون درمان دانشگاه نیز در این نشست با بیان اینکه اتمام پروژه‌های مرکز جامع سرطان  و بیمارستان ولیعصر(عج) رزن مهمترین پروژه‌های حوزه درمان در سال ۱۴۰۳ هستند اظهار کرد: فعال شدن تعاونی پزشکان و پرستاران می‌تواند در جهت تقویت ماندگاری کادر درمان در این شهرستان مؤثر واقع شود.
 
**شبکه بهداشت و درمان رزن، با حداکثر رضایت مردمی نوروز را پشت سر گذاشت
 
دکتر موانیه‌ای مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن نیز در نشست بررسی ظرفیت‌های بهداشت و درمان شهرستان رزن با اشاره به اینکه به لطف خدا و همت دولت سیزدهم در شهرستان رزن از نظر زیرساخت‌ها در شرایط مطلوبی قرار داریم، اظهار داشت: ۱۱مرکز خدمات جامع سلامت و ۴۸ خانه بهداشت در این شهرستان وجود دارد و ۶۴ بهورز مشغول به کار هستند.‌
 
وی با اشاره به قدمت و محدودیت ظرفیت بیمارستان ولیعصر(عج) رزن بیان کرد: بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی جدید در دست اقدام است و ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته همچنین دومرکز جامع سلامت نیز در حال احداث است که مرکز سلامت سورتجین حدود ۴۰ درصد پیشرفت دارد و مرکز سلامت چایان تقریبا کامل شده است و در صورت استقرار تجهیزات، می‌تواند در نیمه نخست سال به افتتاح و بهره‌برداری برسد.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان رزن تبیین کرد: خوشبختانه در نوروز ۱۴۰۳، بدون کمترین شکایت و با بیشترین رضایت مردمی، در بخش‌های مختلف بهداشت و درمان ارائه خدمت داشتیم و به همین علت فرماندار شهرستان به طور خاص و ویژه از عملکرد مجموعه بهداشت و درمان شهرستان قدردانی کرد. 
 
در بخش دیگری از این نشست، خانم دکتر رجبی رییس بیمارستان ولیعصر(عج) رزن با اشاره به حمایت‌های معاونت توسعه دانشگاه در راستای تجهیز اتاق عمل بیمارستان به دستگاه لاپاراسکوپ عنوان کرد: خوشبختانه توسعه تجهیزات و ارتقای خدمات در این بیمارستان رضایتمندی مردم شهرستان را به نحو مطلوبی افزایش داده و از بار مراجعه بیماران به مرکز استان کاسته است.
 
وی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه در یک سال گذشته، به اقدامات صورت گرفته در راستای تقویت خدمت‌رسانی به مردم شهرستان از جمله راه‌اندازی آزمایشگاه، استقرار برخی تجهیزات درمانی و آزمایشگاهی در بیمارستان و افزایش تعداد پزشکان متخصص اشاره کرد.
 
پس از این نشست، دکتر مجذوبی رییس دانشگاه با همراهی مدیران ستادی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان از بیمارستان ولیعصر(عج) و پروژه در حال احداث بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی بازدید کردند.
 
بازدید از مرکز خدمات سلامت جامع روستایی چایان، پروژه درحال احداث ساختمان جدید مرکز و پانسیون پزشک در روستای چایان و دیدار با فرماندار شهرستان از دیگر بخش‌های این سفر یک روزه به شهرستان رزن بود.
���� روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن
  • گروه خبری :
  • کد خبر : 139405
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

اسپریت پورتال نیافام

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام